XS
SM
MD
LG
XL
Hakkımızda

LERA MİMARLIK RESTORASYON İNŞAAT SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ


Kültür varlıklarının tarihi, sosyal, mimari ve birçok alanda birer belge niteliğinde olduğu düşünüldüğünde gelecek nesillere ışık tutması amacıyla koruma ve restorasyon çalışmalarının aslına sadık kalınarak yapılması, bu çalışmaların periyodik olarak devam etmesi ve uzman kişiler tarafından denetlenmesi koruma ve yaşatma anlamında yapılması gereken esas bir davranış olacaktır. LErA mimarlık bu bilinci esas alarak daha başlangıçta olduğu bu yolda ilerlemeyi gaye edinmiştir. 

LErA mimarlık, 2010 yılında Eda Uğur’un şahıs firması ile hayata geçmiş, 2013 yılından itibaren de gelişerek Lera Mimarlık Restorasyon İnşaat Sanayi Ticaret  Limited Şirketi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.


Eda UĞUR KILINÇ (Y. Mimar Restorasyon Uzmanı)

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Restorasyon-Koruma Yenileme Programı yüksek lisans eğitimini 2009 yılında tamamladı. 2000 yılından itibaren çeşitli mimarlık bürolarında ağırlıklı  restorasyon projelerinde görev almıştır. 2010 yılından itibaren kendi mimarlık bürosu olan LErA mimarlıkta çalışmalarını sürdürmektedir.

  • 2011 yılında ÇEKÜL - Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı,  "Profesyonel Yaşamda Akademik Çalışmalar" kapsamında konuşmacı olarak yer almıştır.
  • Mart 2012 "Geçmişten Geleceğe Yerel Kimlik" dergisinde "Pera ve Dört Yol" adlı makalesi yayınlanmıştır.
  • Mart 2013 "Geçmişten Geleceğe Yerel Kimlik" dergisinde "Fossatiler ve Sefarethaneler" adlı makalesi yayınlanmıştır.
  • 2014 yılında faaliyete geçen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, KENTTAM "Kentsel Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi" nde Uzman Danışman olarak görev yapmaktadır.
  • Eylül 2017 tarihinde Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleşen 4. Ulusal Mimari Koruma Proje ve Uygulamaları Sempozyumu'nda "İstanbul 4. Levent Duvar Mozaikleri Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon Projeleri" ile konuşmacı olarak, "Şişli Metamorfosis Kilisesi Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon Projeleri" ile poster sunumu yapmıştır.
  • Ekim 2017 tarihinde Ankara TED Üniversitesi'nde gerçekleşen KORUMA  "Geçmiş-Bugün-Gelecek Arasındaki Diyalog" Sempozyumu'nda  "İstanbul 4. Levent Duvar Mozaikleri Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon Projeleri" ile konuşmacı olarak yer almıştır.
  • Aralık 2019 tarihinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Koruma ve Restorasyon Yüksek Lisans Programı, "Yakın Geçmişin Mirası ve Korunması" dersine misafir konuşmacı olarak katkı sağlamıştır.
  • Aralık 2020 tarihinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Koruma ve Restorasyon Yüksek Lisans Programı, "Seminer" dersine misafir konuşmacı olarak katkı sağlamıştır.

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım